Project Description

TERAPIA PAR

Terapia par to forma terapii adresowanej do osób – partnerów w związku, który może mieć formalny lub nieformalny charakter. Dlatego terapia małżeńska i terapia par to terminy używane coraz częściej zamiennie.
Terapia par jest formą pomocy w sytuacjach kiedy problem dotyczy relacji między partnerami/małżonkami. Spotkania z terapeutą mogą pomóc w zrozumieniu kryzysu czy konfliktu, w polepszeniu jakości wzajemnych relacji, poprawie komunikacji i bliskości między partnerami. Terapia par i terapia małżeńska polecana jest nie tylko dla związków, które przeżywają kryzys, trudności czy konflikty, ale również dla tych, w których partnerzy chcieliby nauczyć się w bezpieczny sposób wyrażać swoje potrzeby i uczucia.
Z terapii małżeńskiej / terapii par mogą korzystać pary, szukające porozumienia, ale także te, które podjęły już decyzję o rozstaniu lub rozważają możliwość podjęcia takiej decyzji. Celem takich sesji jest pomoc w zrozumieniu przyczyn niepowodzenia związku, zamknięcie wspólnych spraw, ustalenie relacji na przyszłość. Takie postępowanie pomaga w wejściu w przyszłości w nowy, dojrzalszy związek.

Terapia par jest adresowana dla osób które:

  • przeżywają trudności w porozumieniu się, są w konflikcie

  • chcą być razem, ale mają wątpliwości czy stworzą udany związek

  • łatwo wpadają w złość, co powoduje duże napięcie i kłótnie w związku

  • doświadczają zmiany w związku (np. zmiana miejsca zamieszkania, narodziny dziecka, utrata pracy, zdrada)

  • mają poczucie wypalenia emocjonalnego w związku, słabnięcia więzi, spadku wzajemnego zainteresowania przeżywają kryzys, myślą o rozstaniu.

Terapia prowadzona jest przez psychologów.
Trudno jest określić z góry czas trwania terapii, w dużej mierze zależy to od powodu jaki zgłaszają partnerzy.
Sesje terapeutyczne trwają zwykle 1 – 1,5 godz. Odbywają się na ogół co 2 tygodnie lub częściej według osobistych ustaleń z terapeutą.

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek  12:00 – 20:00

KONTAKT TELEFONICZNY

  725 555 425

531 487 061

GDZIE NAS MOŻESZ ZNALEŹĆ

Ulica Lecha i Marii Kaczyńskich 14, 97-400 Bełchatów